Etiket: Frank Herbert

Epiğraf

Epigraf, Bir eserin veya bir bölümün başlangıcında yer alan, cümle, alıntı ya da şiirdir. Epigraf; ön söz, özet ya da aynı alandaki başka metinlere gönderme amacıyla kullanılabilir.

Duncan Idaho

Duncan Idaho Dune evreninde bir karakter, Paul Atreides`in öğretmenidir.Baharat ile "öngörü" sağlayanların aksine o herşeyi "yaşayarak" tattı ve hatırladı. Frank Herbert ölmeseydi serinin sonunun onun üzerine kurulacağını düşündüğüm bi...

Arrakis

Arrakis veya "Dune", Frank Herbert`in Dune Evreninde Baharat Melanjı yetiştiği tek gezegendir.

Children of Dune

Frank Herbert'ın yazdığı Dune adlı bir bilimkurgu serisinin üçüncü kitabıdır. Roman 1977 yılında Hugo Ödülüne aday gösterilmiştir.

Chapter House Dune

Dune Rahibeler Meclisi, Frank Herbert'ın yazdığı Dune adlı bir fantastik edebiyat serisinin altıncı kitabıdır. 1985 yılında yayınlanlanan kitap yazarın son eseridir.

Çöl Gezegeni Dune

Frank Herbert'ın 1965 yılında yazdığı Dune adlı bilimkurgu serisinin ilk kitabıdır.

Paul Atreides

Paul Atreides, Frank Herbert tarafından yaratılan Dune evreninde yer alan bir hayali karakterdir.

Frank Patrick Herbert

Frank Patrick Herbert (8 Ekim 1920 - 11 Şubat 1986), ABD'li bilim kurgu kitapları yazarı. Tacoma Washington'da dünyaya gelmiştir.

Dune Rahibeler Meclisi

Dune Rahibeler Meclisi, Frank Herbert'ın yazdığı Dune adlı bir fantastik edebiyat serisinin altıncı kitabıdır. 1985 yılında yayınlanlanan kitap yazarın son eseridir.

Dune Mesihi

Dune Mesihi, Frank Herbert'ın yazdığı Dune adlı bir fantastik edebiyat serisinin ikinci kitabıdır. İlk kez 1969 yılında Galaxy adlı bir dergide yayımlanmıştır.

Dune (kitap)

Dune, Frank Herbert`ın Hugo ve Nebula ödüllerini almasını sağlayan ve tüm dünyada onbeş milyondan fazla kopyası satılan fantastik edebiyat serisi.

Dune (film)

Dune 1965 Frank Herbert'ün romanından, 1984 yılında sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini David Lynch ve başrollerini Kyle MacLachlan, Sting, Jose Ferrer, Virginia Madsen, Linda Hunt, Patrick Stewart, Max von Sydow, Sean Young ve Jürgen Prochnow'nun paylaştı...