Etiket: Estonya

NATO ordularının subay rütbe dereceleri ve işaretleri

NATO üyesi ülkelerin rütbe karşılaştırma çizelgesi:

Võrumaa

Võru İli

Võrtsjärv

Võrtsjärv (Almanca: Wirtzsee) güney Estonya'da bulunan bir göldür. Yüzölçümü 270 kilometrekare olan gölün, deniz seviyesinden 33,7 metre yüksekte bulunur.

The Baltic Times

``The Baltic Times`` haber, iş ve kültür konularında Estonya, Litvanya ve Letonya`da haftalık yayınlanan gazete.

Sakala

``Sakala`` Estonyaca yayınlanan günlük gazetenin adı. İlk kez Viljandi`de 11 Mart 1878 tarihinde Carl Robert Jakobson tarafından yayınlandı. ``Sakala`` Estonya`nın ilk siyasi gazetesi olma özelliğini taşımaktadır. 19. yüzyılda ülke çapında önemli bir gaze...

Põlvamaa

Põlva Estonya'nın güneydoğusunda bir vilâyettir. Yüzölçümü 2.165 km2, nüfusu ise 32.000 civarındadır.

Postimees

Postimees Estonya'nın günlük gazetesi. İlk kez 1 Ocak 1857'de Johann Voldemar Jannsen tarafından yayınlandı ve 1891 yılında Estonya'nın ilk günlük yayınlanan gazetesi oldu.

Nüfusa göre Avrupa Birliği üye devletler listesi

Bu liste Avrupa Birliği devletlerinin nüfusuna göre düzenlenmiştir.Bütün devletlerin birleşik toplam nüfusları yaklaşık 495,5 milyon olup,kaynak ve tarih listesi aşağidadır.

Linnaleht

Linnaleht Estonya`da yayınlanan günlük bağımsız gazetenin adı. Ülkede üçüncü büyük gazetedir. Linnaleht haftada dört kez Tallinn`de Estonyaca ve Rusça yayınlanır. Haftada bir kez ise Tartu ve Pí¤rnu şehirlerinde her iki dilde yayınlanmaktadır.

Leto svet

Leto svet (Türkçe: Yaz Işığı) Kreisiraadio tarafından seslendirilen ve 2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Estonya'yı temsil etmiş şarkı.Şarkı 1. yarı finali geçememiştir.