Etiket: Derbent

Mahaçkale

Mahaçkale veya Mahaçkala (Rusça: Махачкала; Avarca: МахIачхъала), Dağıstan'ın başkenti. Eski adı Anji-kala, Dargice'de Toprak-kale anlamına g...

Kızılyurt

Kızılyurt - Dağıstanın batısında yer alan bir kent. Kızılyurtovskiy Bölgesinin yönetim merkezidir. Nüfusu 35,000 civarıdır. Kent Sulak Nehrinin üzerine kurulmuştur. Başkent Makaçkale`den 65 km uzaktadır. Çeçenistan ile sınır komşusudur.

Kizlyar

Kızlar - Dağıstanın batısında, Kızlarskiy bölgesinin yönetim merkezi olan bir kenttir. Nüfusu 50.000 civarıdır. Çeçenistan ile sınır komşusudur. Şarap ve konyaklarıyla meşhurdur.

Kaspiysk

Kuzeydoğu Kafkasya`da yeralan Dağıstan Cumhuriyetinde kent.

Dagestanskiye Ogni

Dagestanskiye Ogni Dağıstanın batısında bulunan bir kenttir. Hazar Denizine kıyısı bulunur. Nüfusu 25.000 civarındadır. Kentte cam ve halı fabrikaları mevcuttur. Başkent Mahaçkale`den 118 km uzaktadır.

Buynaksk

Kuzeydoğu Kafkasya`da yeralan Dağıstan Cumhuriyetinin merkezinde bir kent.

Ahmetpaşa, Bartın

Ahmetpaşa, Bartın ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Bartın merkezine 12 km uzaklıktadır.

Şiremirçavuş

Şiremirçavuş, Bartın ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Bartın merkezine 3 km uzaklıktadır.

Özel güvenlikçi

Türkiye`de 514 şirket, 324 okulda özel güvenlik hizmeti verilmektedir. Sektörde 200 bin kişi çalışıyor. Özel güvenlikçi iletişim, yangın, afetler, patlayıcılar, kişi koruma, güvenlik sistemleri, olay yeri incelemesi, hukuk, ilkyardım, narkotik, silahlar,...

Yassıören

Yassıören - Adana ili Karataş ilçesinin köyü

Mülayim köyü

Mülayim aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Mülayim, Derbent

Mülayim, Derbent, Konya`ya bağlı bir köydür. Şehir merkezine 50 km, ilçe merkezine ise 10 km uzaklıktadır. 2000 sayımına göre nüfusu 462`dir.