Etiket: Colorado

Leprikon: Eski batıda

Leprikon: Eski batıda Testere 2 filminin yönetmeni Darren Lynn Bousman tarafından 8 Mart 2007 tarihinde çekileceği açıklanan film.Filmin Colorado`da çekilecektir.Filmin konusu eski batıda, Amerika`nın 19. yüzyıllarında geçmektedir.Colorado`daki altın avcı...

Tom Hamilton

Thomas William Hamilton (d. 31 Aralık 1951, Colorado Springs, Colorado, ABD) Amerikalı müzisyen. Aynı zamanda hard rock grubu Aerosmith` in bas gitaristi.

Kolorado ladini

Mavi ladin (Picea pungens), çamgiller (Pinaceae) familyasından 25-30 m'ye kadar boylanan ve 1,5 m'ye kadar çap yapabilen ladin türü.

Hunter S. Thompson

Yazar bilgi kutusu

Gogol Bordello

Gogol Bordello, 1999 yılında New York, ABD'de kurulmuş, roman punk ve roman folk tarzını benimsemiş bir müzik grubudur. Grup adını ideolojik olarak da etkilendikleri Rus yazar Nikolay Vasilyeviç Gogol'dan esinlenerek almıştır.

Denver, Kolorado

Denver, ABD'nin Kolorado eyâletinin başkenti ve en büyük kentidir. 1858 yılının Kasım ayında kurulan kent, adını Kansas Bölgesi Valisi Birleşik Amerikalı siyâsetçi, asker ve avukat James W.

Chuck Asay

Charles R. "Chuck" Asay (1 Eylül 1942, Colorado-ABD.), Amerika`lı politik karikatürist.

Asım Orhan Barut

Asım Orhan Barut (1926, Malatya - 1994, Denver, Colorado), Türk teorik fizikçi.

Lynx canadensis

Kanada vaşağı (Lynx canadensis), kedigiller familyasının bir vaşak (Lynx) türü.

Louisiana Alımı

Louisiana Alımı (``Louisiana Purchase``) Mississippi Nehri havzasının batısındaki toprakların 1803`te ABD tarafından Fransa`dan satın alınması.ABD tarihinin bu en büyük toprak alımında 2,100,000 km²`lik bir alan için toplam 15 milyon $`lık (hektar başına...

Kolorado

Colorado (Kolorado), ABD'nin Orta-Batı bölgesinde yer alan en yüksek eyaletidir. Eyalet Doğu'da Great Ovaları, merkezde Rocky Dağları, Batı'da Colorado Ovası ve Kuzeybatı'da Intermontane Havzası olmak üzere dört ana bölgeye ayrılmıştır.

Kanada vaşağı

Kanada vaşağı (Lynx canadensis), kedigiller familyasının bir vaşak (Lynx) türü.

Trey Parker

Randolph Severn "Trey" Parker III (d. 19 Ekim 1969, Conifer, Kolorado, ABD), animatör, senarist, film yönetmeni, seslendirme sanatçısı, aktör ve müzisyendir.