Etiket: Coldplay

Merküri Ödülü

Merküri Ödülü (İngilizce: ``Mercury Prize``), Birleşik Krallık ve İrlanda Cumhuriyeti`nde yılın en iyi albümüne verilen bir müzik ödülü.

Capitol Records

Capitol Records,ABD bazlı EMI adlı bir kuruluşun sahibi olduğu bir müzik şirketidir.Hollywood-Kaliforniya`da bulunur.Capitol`ün sahibi ve ortağı olan EMI, ABD`de bulunan, müzik piyasasının dört dev şirketinden biridir.Diğer büyük şirketler: Universal Musi...

Alt-rock

Alternatif rock, 1970'lerin sonunda hard rock'a bir alternatif sunmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Her ne kadar işleyişi hard rock'a benzetiliyorsa da akor ve ritimleri farklıdır.

Mercury Ödülleri

Mercury Ödülleri (Eski adıyla Mercury Müzik Ödülleri) İngilizce ve İrlandalı müzik grupları için verilen bir ödüldür. Ödüller 1992`de Brit Ödülleri`ne bir alternatif olarak verilmeye başlanmıştır.

Kings of Convenience

Kings of Convenience, Bergen, Norveçli indie folk-pop ikilisi. Erlend Øye ve Eirik Glambek Bøe’den oluşan grup, sakin vokalleri, zarif gitar ve piyano melodileriyle tanınır.

Christian Lorenz

Christian Lorenz, 6 Kasım 1966 tarihinde Berlin`de dünyaya geldi. Rammstein adlı rock grubunun klavyecisi olarak tanınır. Lakabı olan Flake ismiyle bilinir.

Chris Martin

Asıl adı Christopher Anthony John Martin olan İngiliz "Coldplay" isimli grubun solistidir.2 Mart 1977`de İngiltere`nin Doğu Sussex bölgesinde dünyaya gelmiştir.Boyu 6`2"dir.