Etiket: Can Yücel

Nahit Fıratlı

Nahit Gelenbevi Fıratlı Damar (1909-2002), Türk öğretmen. Türk edebiyatında, pek çok şairle (Can Yücel, Sabahattin Ali, Edip Cansever, Necip Fazıl Kısakürek, Cahit Sıtkı Tarancı, Ahmet Muhip Dranas, Orhan Veli, Ece Ayhan, Turgut Uyar, Cemal Süreyya) kurdu...

Kafkas Tebeşir Dairesi (oyun)

Kafkas Tebeşir Dairesi (Almanca: Der kaukasische Kreidekreis), dört bölümden oluşan seyirlik bir oyundur. Bertolt Brecht tarafından 1944 yılında kaleme alınan oyun; yazarın en uzun eseri olmak gibi birçok özelliği içinde barındırır.

Can yucel

Can Yücel (21 Ağustos 1926 İstanbul - 12 Ağustos 1999 ), modern Türk şair. Kullandığı kaba ama samimi dil ve bariton sesi ile okuduğu Türk şiirinde farklı bir tarz yaratmıştır.

Orfeon Oda Korosu

Orfeon Oda Korosu, 1994 yılında, daha önce çeşitli çok sesli korolarda yer almış, birçok ulusal ve uluslararası festival ve yarışmalara katılmış, çok sesli koro müziği ile amatör olarak ilgilenen, değişik meslek gruplarındaki kişilerce oluşturulmuştur. Or...

Mare Nostrum (şiir)

MARE NOSTRUM

Mare Nostrum

Mare Nostrum (Latince: ``Bizim Deniz``) Akdeniz için Romalılar tarafından kullanılan sevecen bir isim, sözdür. Latince`dir. Zaman içinde farklı anlamlarda da kullanılmıştır:

Datça, Muğla

Datça, Muğla ili'nin 13 ilçesinden birisi ve ilçenin yönetim merkezi olan şehir.

Cesur Yeni Dünya (kitap)

Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley'in bir romanı, magnum opus'udur. Brave New World romanın özgün adıdır.

Cesur Yeni Dünya

Cesur Yeni Dünya, Aldous Huxley'in bir romanı, magnum opus'udur. Brave New World romanın özgün adıdır.

Ali Yüce

Ali Yüce, (d. 1928) Türk şair ve araştırmacı.