Etiket: Cambridge Üniversitesi

Yahya sezai tezel

YAHYA SEZAİ TEZEL

Electronic Delay Storage Automatic Calculator

Electronic Delay Storage Automatic Calculator (EDSAC) Cambridge Üniversitesi`nde Sir Maurice Vincent Wilkes ve ekibi tarafından 1951`de geliştirilen ve dünyanın ilk bilgisayarlarından birisi sayılan bilgisayardır. John von Neumann`ın EDVAC`ından faydalanı...

Eckhart Tolle

Eckhart Tolle 1948 yılında Almanya`da Ulrich Tolle adıyla doğdu. Yeni dönem ruhani öğretmen ve yazarlardandır. Eckhart Tolle hiç bir din ve gelenek ile bağıntılı değildir fakat "Power of Now" adlı kitabında etkilendiği kişi ve felsefeleri şu şek...

Dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesi

Dünyanın en iyi 500 üniversitesi, Çin`in saygın üniversitelerinden Şanghay Jiao Tong Üniversitesi tarafından 2003 yılından bu yana yayımlanan liste ile belirlenir.

Cavendish Laboratuvarı

Cavendish Laboratuvarı, Cambridge Üniversitesi fizik enstitüsünde bulunmaktadır. Hidrojeni bulan kişi olarak tanınan İngiliz doğa bilimcisi Henry Cavendish`in (d. 1731 - ö. 1810) adını almıştır. 1873`te kurulmuştur.

Cavendish Laboratuarı

Cavendish Laboratuvarı, Cambridge Üniversitesi fizik enstitüsünde bulunmaktadır. Hidrojeni bulan kişi olarak tanınan İngiliz doğa bilimcisi Henry Cavendish'in (d.

Alan Fersht

Sir Alan Roy Fersht FIC FRS (d. 21 Nisan 1943) İngiliz kimyacı.

Adolf Muschg

Yazar bilgi kutusu

Saint Julian's School

Saint Julian`s School, Portekiz`in başkenti Lizbon yakınlarında özel bir İngilizce dil okuludur. Lizbon`a 19 km. uzaklıktadır. Bir 18. Yüzyıl sarayında 25 Kasım 1932 tarihinde açılmıştır.