Etiket: Birleşik Krallık Virgin Adaları

Angulya

Anguilla, Karayipler'de bulunan bir Britanya Denizaşırı Toprakları ülkesidir. Küçük Antiller'deki Leeward Adaları'nın en kuzeyinde bulunan ada devleti, Porto Riko ve Virgin Adaları'nın doğusunda ve Saint Martin'in tam olarak kuzeyindedir.

İngiliz Virgin Adaları

Britanya Virjin Adaları, Karayiplerde bulunan Birleşik Krallık'a bağlı adalar topluluğudur. Virjin Takımadaları'nda, Amerikan ve İspanyol Virjin Adalarının dışında kalan adalar topluluğudur.

Guatamala

Guatemala Cumhuriyeti kısaca Guatemala (İspanyolca:República de Guatemala), Orta Amerika'da Kıstas bölgesinde bir ülkedir. Kuzeyde Meksika, doğuda Belize ve Honduras, güneyde ise El Salvador'la komşudur.

Cayman Adaları

Cayman Adaları, Karayipler'de Küba'nın güneyinde Jamaika'nın kuzeybatısında yer alan başlıca 3 adadan oluşan Birleşik Krallık'a bağlı ada topluluğudur.

British Virgin Adaları

Britanya Virjin Adaları, Karayiplerde bulunan Birleşik Krallık'a bağlı adalar topluluğudur. Virjin Takımadaları'nda, Amerikan ve İspanyol Virjin Adalarının dışında kalan adalar topluluğudur.

Bermuda (ülke)

Bermuda, tam adıyla Bermuda Adaları (diğer adıyla ``Somers Adaları``), Atlas Okyanusu`nda, ABD`nin doğu ve Karayipler`in kuzey açıklarında bir adadır. İngiltere`nin (Birleşik Krallık) denizaşırı topraklarından biridir. Ana ada olan Bermuda Adası ile çok s...

ABD Virgin Adaları

Karayip Denizinde bulunan ABD'ne bağlı adalar topluluğudur.

Montserrat

Karayipler'de, Karayip Denizinde ada, Porto Riko'nun güneydoğu kısmında yer alır

Kosta Rika

Orta Amerika, Karayip Denizi ve Kuzey Pasifik Okyanusu, Nikaragua ve Panama arasında yer almaktadır.

Guatemala

Guatemala Cumhuriyeti kısaca Guatemala (İspanyolca:República de Guatemala). Orta Amerika'da Kıstas bölgesinde bir ülke. Kuzeyde Meksika, doğuda Belize ve Honduras, güneyde El Salvador'la komşudur. Ayrıca doğuda Karayib Denizine, batıda Büyük Okyanus'a kıy...

Anguilla

Anguilla, veya Yılan Adası, Karayip Denizi'nde, İngilizlerin St. Kitts'den kolonize ettikleri Leeward Adalarının en kuzeyinde yer alan adadır. İngiltere'nin askeri koruması altındadır. Yüzölçümü 102 km², nüfusu ise 13,500 civarındadır.