Etiket: Büyükçekmece

Anarşa

Gürpınar, İstanbul ilinin Beylikdüzü ilçesinde bir semt ve semtte bulunan bir mahalle.

Tepecikspor

Tepecikspor, İstanbul Büyükçekmece`ye bağlı Tepecik belgesinde kurulmuş futbol takımıdır. Şu anda Türkiye 3. liginde yer almaktadır.

Tepecik, Büyükçekmece

Tepecik, Büyükçekmece ilçesine bağlı, Büyükçekmece-Çatalca yolu üzerinde bir beldedir. Eski adı Pulaya`dır. Büyükçekmece`ye bağlı bir köyken 1989 yılında belediye oldu. Şu anda nüfusu remi kayıtlara göre 23.000 olmasına karşın gerçek nüfusunun 35.000 civa...

Mimarsinan

* Mimarsinan, Büyükçekmece (İstanbul`da bir semt)

Limanlar

Liman; gemi, tekne vs. gibi deniz araçlarının park yeri, gemilerin kargolarını boşaltıp yüklediği ticaret merkezi, vinç barındıran ve genellikle gümrük de bulunduran mekanlardır.

Kurşunlu Han

Kurşunlu Han, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesinde bulunan tarihi kervansaray. Büyükçekmece Kervansaray olarak da bilinir.

Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi

Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesinde bulunan tarihi çeşme. Çeşme klasik üslupla üç kanatlı taştan yapılmıştır.

Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü

Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesinde bulunan, Büyükçekmece ile Mimarsinan arasında yer alan tarihi köprü. İstanbul'u Avrupa'ya bağlayan tarihi ticaret yolu üzerinde, Büyükçekmece Gölü'nün Marmara Denizi ile birleştiği nok...