Etiket: Asmalı

Zeytinbeli, Yumurtalık

Bilgikutusu Türkiye belde

Kaldırım, Yumurtalık

Kaldırım, Adana'nın Yumurtalık ilçesine bağlı bir beldedir.

Gündoğdu, Marmara

Marmara Adası`nın güneyinde bulunan bir köydür. 1922 yılındaki Nüfus Mübadelesine kadar Rum nüfusun yaşadığı ve Prastos adıyla anılan köye, Rum nüfusun adayı terk etmesinden sonra 1927 yılında Türk nüfus yerleştirildi ve bugünkü Gündoğdu adını aldı.

Avşa, Marmara

Avşa, Marmara Denizi'nde, İstanbul'a gemiyle 5, deniz otobüsüyle 3 saat, Erdek'e ise gemiyle 1 saat 45 dakika uzaklıktadır. Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir.

Asmalı, Çan

Asmalı, Çanakkale ilinin Çan ilçesine bağlı bir köydür. Asmalı Köyü daha önce Biga İlçesine bağlı iken 1925 yılında Çan Kazasına bağlanmıştır.

Asmalı, Yumurtalık

Asmalı, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir köydür.

Asmalı, Marmara

Marmara Adası`nın şirin ve mütevazi bir balıkçı köyüdür. Asmalı adı eskiden çok meşhur olan asma bahçelerinden gelir, eski ismi Aftoni`dir. Adada yaşayan insanların geneli Karadeniz kökenlidir. Adanın denizi çok temizdir ve birçok koyu vardır fakat turizm...

Asmalı, Gölhisar

Asmalı, Burdur ilinin Gölhisar ilçesine bağlı bir köydür.

Çan, Çanakkale

Çan, Çanakkale ilinin coğrafi olarak merkezinde bulunan bir ilçedir. Kuzeyde Biga ve Lapseki, doğuda Yenice, batı ve güneyde Çanakkale ve Bayramiç ilçeleri ile çevrilidir.