Etiket: Arıcılık

Aşıkşenlik, Çıldır

Aşıkşenlik, Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı 2198 nüfuslu beldesi.

Aşıkşenlik

Aşıkşenlik, Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı 2198 nüfuslu beldesi.

Balkusan, Ermenek

Balkusan, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür.

Balkusan

Balkusan, Ermenek ilçesine bağlı bir köydür. Bilinen eski adı "Balkasun"'dur ve günümüz Kırgızistan'da Bişkek ile Issık Gölü arasında tarihi bir şehir Balasagun'la eş değerdedir.Oğuzların Avşar boyundandırlar.

Stripeikiai

Stripeikiai, Litvanya-Ignalina`da AukÅ¡taitija Milli Parkı`ndaki en eski köydür. Bilinen en ünlü yeri barındırdığı etnografik arıcılık müzesidir. Müze, 1974 yılında Bronius Kazlas tarafından kurulmuştur. Yılda 10,000 ziyaretçiyi kendine çeken müzeyi gezen...

Kıyra

Kıyra, Ula ilçesine bağlı, Namnam Çayının kenarına kurulmuş bir köydür. Merkezi 15 kilometre yukarıda olmasına karşım yerleşimin çoğu namnam çayı kenarındadır.

Yeşilyurt, Malatya

Doğu Anadolu Bölgesi`nde, Malatya İli`ne bağlı bir ilçe olan Yeşilyurt (eski adıyla çırmıktı), doğuda Malatya, batıda Akçadağ ve Doğanşehir, güneyde Adıyaman ve Çelikhan ilçesi, kuzeyde ise Malatya ile çevrilidir. Malatya`nın güney kesiminde yer alan ilçe...

Yazıköy köyü, Datça

Yazıköy, Muğla ilinin Datça ilçesinde bir köy.

Yazıköy, Datça

Yazıköy, Datça ilçesine bağlı ve Datça yarımadasının en ucunda bulunan Knidos antik kenti yolu üzerinde bulunan bir köydür.

Ulukışla, Niğde

Ulukışla, Niğde iline bağlı bir ilçedir.

Sayvancık Köyü

Sayvancık, Trabzon ilinin Beşikdüzü ilçesine bağlı bir köydür.

Sayvancık, Beşikdüzü

Sayvancık, Trabzon ili Beşikdüzü ilçesine bağlı bir köydür. Trabzon`un 2. Organize Sanayi Bölgesi köy sınırlarına yakın kurulmaktadır.