Etiket: 23 Temmuz

İÜ SBF

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İstanbul Üniversitesi'ne bağlı, 1979'da eğitim vermeye başlayan fakülte. İlk adı "Siyasal Bilimler Fakültesi"dir.

The Way I Are

Bilgi Kutusu Single

Nick Menza

Nick Menza (d. 23 Temmuz 1968, Münih, Almanya) müzisyen, baterist. Aynı zamanda heavy metal grubu Megadeth` in eski grup üyesi.Aileden müzisyendir.Babası Don Menza`da jazz müzisyenidir.Megadeth`e 1989 yılında Katılmıştır.Aslen Chuck`ın teknisyenliğini yap...

Hale-Bopp kuyruklu yıldızı

Hale-Bopp kuyruklu yıldızı (C/1995 O1) büyük bir olasılıkla yirminci yüzyılın en çok gözlemlenmiş kuyruklu yıldızıdır. Çıplak gözle 18 ay gibi rekor bir süre boyunca gözlemlenebildi.

Donald Barthelme

Yazar bilgi kutusu

Bekir Ilıcalı

Bekir Ilıcalı (d. 23 Temmuz 1964, Erzurum), Erzurumspor`un başkanı. İTÜ İnşaat Fakültesi`nden inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra Ulaştırma Ana Bilim Dalı`nda yüksek lisans yaptı. TCDD Genel Müdürlüğü ve sektörde yöneticilik yaptı, 5 yıldır kendi...

Alberto Santos-Dumont

Alberto Santos-Dumont (20 Temmuz 1873-23 Temmuz 1932), modern hafif uçakların ilk örneklerinden olan Demoiselle ya da Grasshopper adlı tek kanatlı uçakları geliştiren (1909) Brezilyalı havacı.