Etiket: 1667

Atırav

Atırav (Kazakça: Атырау / Atırav , telaffuz: [ɑtɾˈaw]; eski adı Guryev) Kazakistan'da bir şehirdir, ve Atırav Eyaleti'nin başkentidir.

İngiliz dili ve edebiyatı

İngilizce edebiyat, İngilizce olarak icra edilen edebiyat türüdür. Bu alanda eser veren sanatçıların ille de İngiliz olması gerekmez.

John Coventry

Sir John Coventry (ö. 1682), İngiliz siyaset adamı. John Coventry`nin oğlu, Thomas Coventry`nin torunudur. 1667`de Parlamento`ya girdi. Ekim 1670`teki bir tiyatro vergisi tartışması sırasında Kral II. Charles`ın sahneye duyduğu ilginin kadın sanatçılardan...

Christoph Ludwig Agricola

Christoph Ludwig Agricola (d. 5 Kasım 1667, Regensburg ö. 1719), Alman ressam.

İngilizce edebiyat

İngiliz Edebiyatıİngiliz Edebiyatı, İngilizce olarak icra edilen edebiyat türüdür. Bu alanda eser veren sanatçıların ille de İngiliz olması gerekmez. Polonyalı Joseph Conrad, İskoç Robert Burns, İrlandalı James Joyce, Gallerli Dylan Thomas, Amerikalı Edga...

Ocak 1

1 Ocak, Gregoryen takvimine göre yılın 1. günü ve yılbaşı.

Newton (kişi)

Isaac Newton, (d. 25 Aralık 1642 – ö.

Köprülü Kütüphanesi

Köprülü Kütüphanesi, Çemberlitaş`ta Divanyolu üzerinde, Sultan II. Mahmut türbesinin karşısındadır. 1667`de Köprülü Fazıl Ahmet Paşa tarafından kurulmuştur. Kütüphane, Köprülü Mehmed Paşa Külliyesi`ne dahil yapılardan biridir.

Kolonileşme dönemi

Kolonileşme dönemi, Avrupalı göçmenlerin Kuzey Amerika kıtasına göç etmeleri ve bu topraklarda yerleşim ve üretim birimleri oluşturmasıyla, diğer deyişle, Kuzey Amerika`nın bu göçmenlerce iskan edilmesiyle başlayan süreçtir.