Etiket: 1653

İngiliz dili ve edebiyatı

İngilizce edebiyat, İngilizce olarak icra edilen edebiyat türüdür. Bu alanda eser veren sanatçıların ille de İngiliz olması gerekmez.

Çita (şehir)

Çita Oblastı, Rusya Federasyonu'na bağlı Sibirya bölgesinde bir Çita Oblastı'nın idarî merkezi. Batısında Baykal Gölü, Irkutsk ve Ulan Ude, güneyinde Moğolistan yer almaktadır.

Pachelbel

Johann Pachelbel, (d. 1 Eylül 1653 – ö.

Johann Pachelbel

Johann Pachelbel, (1 Eylül 1653 Nuremberg - 3 Mart 1706 Nuremberg) Alman Barok müzik bestecisi.

İngilizce edebiyat

İngiliz Edebiyatıİngiliz Edebiyatı, İngilizce olarak icra edilen edebiyat türüdür. Bu alanda eser veren sanatçıların ille de İngiliz olması gerekmez. Polonyalı Joseph Conrad, İskoç Robert Burns, İrlandalı James Joyce, Gallerli Dylan Thomas, Amerikalı Edga...

Tarhuncu Sarı Ahmed Paşa

Tarhuncu Ahmet Paşa Avcı Mehmet saltanatında 20 Haziran 1652 - 21 Mart 1653 tarihleri arasında dokuz ay yirmibir gün sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır. Arnavutluğun Mat kasabasındandır; Enderundan yetişmiş, silâhdar Bosnalı Musa Ağa`nın 1043...

Tarhuncu Ahmet Paşa

Tarhuncu Ahmet Paşa (? - ö.

Moralı Derviş Mehmet Paşa

Yağlıkçızade Derviş Mehmed Paşa (d. 1735(?) İstanbul - ö.

Mart 21

21 Mart, Gregoryen Takvimi'ne göre yılın 80. (Artık yıllarda 81.) günüdür.

Derviş Mehmet Paşa

Osmanlı Devleti tarihinde, dört farklı yüzyılda sadrazamlık makamına gelmiş, dört farklı Derviş Mehmed Paşa bulunmaktadır.

Bıyıklı Koca Derviş Mehmet Paşa

Bıyıklı Koca Derviş Mehmet Paşa, (d.? - ö.

Bıyıklı Koca Derviş Mehmed Paşa

Bıyıklı Koca Derviş Mehmet Paşa, Avcı Mehmet saltanatı döneminde 21 Mart 1653 - 28 Kasım 1654 tarihleri arasında bir yıl yedi ay sekiz gün sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır. Evliya Çelebi Seyahatnamesinde kendisinden bolca bahis vardır.

Burdurlu Derviş Mehmet Paşa

Burdurlu Derviş Mehmet Paşa, (d. 1765 - ö.