Etiket: 1473

Vampirler

Vampir, günbatımı ile şafak arasında dirilerek mezarından çıktığına, insanlara saldırıp kanlarını emdiğine inanılan canavardır.

UniCredit Group

UniCredit Group, 1473 yılında İtalya`nın başkenti Roma`da kurulan bankadır. 28 ülkede yaklaşık 19 milyon müşterisi bulunmaktadır. Bir başka isimle UniCredito olarakta anılır.

Ermeni Patriği

Ermenği Patriği ile aşağıdakilerden biri kastedilmiş olabilir:

Arakonak, Solhan

Arakonak, 24 Aralık 1995 tarihinde belde sıfatını alan, Solhan ilçesi sınırları dahilinde en büyük yerleşim yeri ve tek kasabasıdır. Eski adı "Girvas"dır.

Mahmutpaşa Çarşısı

Mahmutpaşa Çarşısı, İstanbul'da Mahmutpaşa semtinde Fatih Sultan Mehmet devri sadrazamlarından Veli Mahmud Paşa (ö. 1474) tarafından kendi adıyla anılan camiyle birlikte yaptırıldı (1462).

Karayaka, Erbaa

Tokat`ın Erbaa ilçesine bağlı bir kasaba. Tokat`ın Erbaa ilçesinin kuzeyinde, Karınca Dağları`nın Kelkit Vadisi`ne bakan yamacında kurulmuştur.

Girvas

Arakonak, 24 Aralık 1995 tarihinde belde sıfatını alan, Bingöl'ün Solhan ilçesi sınırları dahilinde en büyük yerleşim yeri ve tek beldesidir.

Çayırlı, Erzincan

Çayırlı ilçesi.

Solhan, Bingöl

Solhan (Kürtçe: Bongilan, Zazaca: Boglon), Doğu Anadolu Bölgesi'nde Bingöl iline bağlı bir ilçedir.

Sincanlı, Afyonkarahisar

Sinanpaşa, Afyonkarahisar ilinin bir ilçesidir. Afyon-Uşak ve Afyon-Antalya karayolları arasında, İl merkezine 33 km uzaklıkta bulunmaktadır.