Etiket: 13 Ocak

Nijerya İç Savaşı

Nijerya İç Savaşı, diğer adıyla Biafra Savaşı, 6 Temmuz 1967-13 Ocak 1970 tarihleri arasında süren savaş. Nijerya'nın güneydoğu illerinin Biafra Cumhuriyeti adı altında ülkede ayrılmak istemesi sebebiyle çıkmıştır.

Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, YSE, TOPRAK SU ve TOPRAK-İSKAN kuruluşlarının birleştirilmesi ile 1984 yılında kurulmuş ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı bir kuruluştur.

Kadri Şençalar

Kadri Şençalar,   (d. 1912, İstanbul - ö. 13 Ocak 1989, İstanbul)   Türk sanat müziği bestecisi, ud sanatçısı, şarkı sözü yazarı.

Emin Halim Ergun

Emin Halim Ergun (d. 1899 Ankara Türkiye) - (ö. 13 Ocak 1969), Türk siyasetçi.

Elza Niyego Olayı

Elza Niyego Olayı, Türkiye`de Elza Niyego adındaki Yahudi bir genç kızın aşkına karşılık vermediği bir eski emir subayı tarafından 1927 yılında öldürülmesi ve buna bağlı olarak çıkan olaylara verilen genel addır.

Büyük Balık

Büyük Balık (Orj: Big Fish) , Tim Burton'ın yönettiği John August'un yazdığı 2003, ABD yapımı fantastik drama filmidir. Daniel Wallace'ın Büyük Balık: Efsanevi Ölçülerde Bir Roman adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Ewan McGregor, Albert Finney...

Bruno Coulais

Müzisyenler

Adıge Cumhuriyeti

Adıge Cumhuriyeti (AC) (Rusça: Респу́блика Адыге́я; Batı Çerkesçesi: Адыгэ Республик; Doğu Çerkesçesi Адыгэ Республикэ), Kuzey Kafkasya'da Rusya Federasyonu üyesi bir cumhuriyet. Kafkas Dağlarının kuzeyinde, Krasnodar Kray sınırları içinde yer alır.