--}}

Doktor Civanım

''Doktor Civanım'', Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı, yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı 1982 yapımı komedi filmi. Uğur Film ve Memduh Ün tarafından yapımcılığı üstlenen filmin senaryosunu Safa Önal ve Memduh Ün yazdı. Müziğini ise ünlü müzisyen Cahit Berkay hazırlamıştır. İstanbul'un köylerinden Boğazköy'de çekilmiştir. Köyde yaşayan birçok kişi de filmde figuran olarak rol almıştır.

Doktor Civanım, Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı, yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı 1982 yapımı komedi filmi. Uğur Film ve Memduh Ün tarafından yapımcılığı üstlenen filmin senaryosunu Safa Önal ve Memduh Ün yazdı. Müziğini ise ünlü müzisyen Cahit Berkay hazırlamıştır. İstanbul'un köylerinden Boğazköy'de çekilmiştir. Köyde yaşayan birçok kişi de filmde figuran olarak rol almıştır. Konusu Yıllardır bir hastanede hademelik yapmış ve doktorlardan birkaç ilaç öğrenmiş olan Kemal, hem annesini üzmemek hem de köyün cahil halkının sağlığını korumak için annesine doktor olduğunu anlatan bir mektup yazar. Çok sevinen annesi bunu köye yayınca köyün kızları Doktor sandıkları Kemal'i kendilerine aşık etmek için ellerinden geleni yapacaktır. Oyuncular * Kemal Sunal - Kemal * Ali Şen - Rusen Aga * İhsan Yüce - İhsan Ağa *Bahar Öztan - Sümbül * Yadigar Ejder - Gaffur * Sırrı Elitaş - Yaşar * Muadelet Tibet - Huriye ana * Nermin Denizci - Asiye * Ahmet Açan - Yunus amca * Osman Çağlar - Kasaba tellalı * Ahmet Turgutlu - Kasabalı * Arap Celal - Davulcu * Ali Demirel - Murat Ateş * Ali Demir - Kasabalı * Hikmet Gül - Ayşe

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Doktor Civanım 1983 yapımı film

Kemal annesine doktor olduğunu anlatan bir mektup yazar. Annesi sevincinden bu haberi bütün köye yayar. Köyün kızları Kemal'in köye döneceğini öğrenince, onu elde etmek için ellerinden geleni yaparlar. Fakat Kemal, Ruşen Ağa’nın kızı Sümbül’e âşık olur. Kemal'in doktor olmadığının anlaşılması ise bu aşkı zora sokacaktır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 38 yaşındaydı. Kemal
Ayşen Gruda Bu film çekildiği sırada 36 yaşındaydı. Şadiye

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Memduh Ün Bu film çekildiği sırada 62 yaşındaydı. Yapımcı
Memduh Ün Bu film çekildiği sırada 62 yaşındaydı. Yazar
Kartal Tibet Bu filmde 45 (şu anda 83) yaşında Yönetmen

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Doktor Civanım
Doktor Civanım