Creed

Creed'in Ağustos 1998'de çıkan ilk albümü "My Own Prison" Amerika satış listelerini alt üst etti. Şarkıcı ve aynı zamanda topluluğun söz yazarı Scott Stapp (d. 8 Ağustos 1973) Creed'in hayran kitlesiyle olan ilişkisini grubun içtenliğine ve bütünlüğüne bağlıyor: "Müziğimizi yorumlayabilirler, sanırım ondaki içtenliği ve tutkuyu hissedebiliyorlar, samimi olduğunu biliyorlar.

Creed'in Ağustos 1998'de çıkan ilk albümü "My Own Prison" Amerika satış listelerini alt üst etti. Şarkıcı ve aynı zamanda topluluğun söz yazarı Scott Stapp (d. 8 Ağustos 1973) Creed'in hayran kitlesiyle olan ilişkisini grubun içtenliğine ve bütünlüğüne bağlıyor: "Müziğimizi yorumlayabilirler, sanırım ondaki içtenliği ve tutkuyu hissedebiliyorlar, samimi olduğunu biliyorlar."

Stapp, hukuk okuduğu Florida State Üniversitesi'nden müziğe olan ilgisinden vazgeçemediği için atıldı. Dinine düşkün olan ailesinden uzaklaştı, ilk albümdeki Creed'e ait şarkıların çoğu arabasında uyuduğu günlerde yazıldı. "My Own Prison" ailesiyle olan sorunlarına rağmen dinsel öğeler de taşıyordu. Sıkıntılı günlerin yarattığı, kağıda döktürdüğü şarkılar daha sonra topluluğun belki de en başarılı çalışmalarını oluşturdu. Albüm kapağındaki "köşeye sıkışmış", -bir anlamda kendinden- kaçan genç adam görüntüsü topluluğun etkili ve sade müziğininhitap ettiği müzikseverlere oldukça ilginç geldi.

Mark Tremonti (d. 18 Nisan 1974, gitar/seslendirmeler), Brian Marshall (d. 24 Nisan 1974, bas) ve Scott Phillips (d. 22 Şubat 1973, davul) grubun diğer üyeleri. Yapımcı John Kurzweg albümün her iki sürümünde de çalıştı, yeni basım "Wind-Up"ın son düzenlemelerini ise Soundgarden'ın yapımcısı Ron Saint-German yaptı. Albüm Amerika albüm listesinde 22 numaraya kadar yükselebildi.

Ardından çıkan "Human Clay" Ekim 1999'da bir numara oldu, grubun 90'ların sonundaki en popüler rock gruplarından biri olduğunu gösterdi. Stapp'in vokalleri, Pearl Jam'den Eddie Vedder'a benzetiliyordu ama şarkıları güçlü ve başarılıydı.

Creed yeni, şımarık topluluklardan değil. Derinliği olan, söyleyecek sözleri bulunan, bunları ifade edebildiği sürece rahatlayan ve tüm bunları kendini kaybetmeden, olduğu gibi yapmaya çalışan iyi niyetli, belki biraz sıkıntılı müzisyenlerden oluşuyor. Yaptıkları müzik oldukça dikkat çekici. Göze çok çarpmasa de başarılı ve keyif verici.

Ağustos'ta Marshall gruptan ayrıldı, bundan kısa bir süre sonra da "With Arms Wide Open" İlk 100'de bir numaraya yükseldi. Bu parça, aynı isimdeki hayır kurumu için toplanan fona da katkıda bulundu. Creed, yeni binyılın "rock'a dönüş" akımının önde gelen gruplarındandır. Topluluğun uyumu onu başarılı kılan asıl sebep. Üyelerin müzik bilgi ve becerisinin doyurucu olması da Creed'i keyifle dinlenen bir isim yapıyor.

Diğer anlamları

Creed

1. anlamı (i). iman ikrarı, amentü; itikat, akide.,inanç.
2. anlamı inanç. iman. itikat.

Creed

Creed tanım:

Kelime: creed
Söyleniş: 'krEd
İşlev: noun
Kökeni: Middle English crede, from Old English crEda, from Latin credo (first word of the Apostles' and Nicene Creeds), from credere to believe, trust, entrust; akin to Old Irish cretid he believes, Sanskrit srad-dadhAti
1 : a brief authoritative formula of religious belief
2 : a set of fundamental beliefs; also : a guiding principle
- creed·al or cre·dal /'krE-d&l/ adjective

Creed

İngilizce Creed kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. credo, doctrina, religión

Creed

İngilizce Creed kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. foi, fondements d'une foi

Creed

İngilizce Creed kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Glaube, Glaubensbekenntnis, Überzeugung

Creed

İngilizce Creed kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. (Rel) credo; dottrina religiosa; religione; fede, convinzioni

Creed

İngilizce Creed kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. credo, crença, fé

Creed

i. iman, mezhep, itikat, öğreti, inanç

Creed

İspanyolca Creed kelimesinin İngilizce karşılığı.
[creer] v. believe, have faith in, think to be true; suppose, presume to be true

Creed

İngilizce Creed kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. geloofsbelijdenis, geloofsovertuiging

Creed

n. formula or confession of religious faith, belief
v. believe, have faith in, think to be true; suppose, presume to be true

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Creed
Creed