--}}

Christian Lorenz

Christian Lorenz, 6 Kasım 1966 tarihinde Berlin`de dünyaya geldi. Rammstein adlı rock grubunun klavyecisi olarak tanınır. Lakabı olan Flake ismiyle bilinir.

Christian Lorenz, 6 Kasım 1966 tarihinde Berlin`de dünyaya geldi. Rammstein adlı rock grubunun klavyecisi olarak tanınır. Lakabı olan Flake ismiyle bilinir.

Genel Özellikleri

  • Göz Rengi: Mavi
  • Saç Rengi: Kahverengi
  • Boyu: 1,98 m.
  • Kilosu: 73 kg.


Kişisel Özellikleri

Lorenz ailesi tarafından evlat edinilen Flake, iki üvey kardeşi ile büyümüştür. Küçük yaşlarda piyanoya ilk çocukluk arkadaşlarından biri piyano çalabildiği için yönelmiştir. Ailesi onu müzik okuluna göndermiş; 15 yaşındayken de doğum gününde 100 Mark`a aldıkları piyanoyu armağan etmişlerdir. Hala, büyütülmüş olduğu Prenzlauer Berg`de yaşamakta, hatta grup çalışmalarına giderken de her gün eski okulunun önünden geçmektedir.

Küçükken gazete dağıtıcısı olarak çalıştı. Aslında hep cerrah olmak istemişti ama askerliğini yapmayı red ettiği için okumasına izin verilmemiştir.

Sevdiği gruplar arasında; Einstürzende Neubauten, Die í„rzte, Element of Crime, Coldplay, Placebo, Johnny Cash, PJ Harvey, System of a Down, Ministry, Prodigy gibi gruplar vardır. Ayrıca hep altıncı Rolling Stone olmak istediğini söylemiştir. Klasik müziği çok sever.

Flake, Amerika`yı ve kültürünü hiç sevmemektedir. Amerika`ya ``"Kültürü olmayan hastalıklı ve göçmüş ülke"`` demiştir. İnternet`i sevmektedir. McDonalds`dan iğrenmektedir. Ateist`tir.

Özel Yaşamı

Üç çocuk sahibidir ve boşanmıştır. Çocuklarından biri kızdır ve adı Emma`dır. Şu andaki medeni hali hakkında bilgi yoktur. Özel yaşamı hakkında fazla bir şey bilinmemektedir; çünkü yaşamının bu kısmını kendine saklamayı tercih etmektedir.

Kariyeri

1983`te, 17 yaşındayken, Paul Landers ve Aljoscha Rompe ile Feeling B adlı bir grupta çalmaya başlamış ve bu grupta yaklaşık 10 yıl kalmıştır. Bu grup 1990`ların ortalarında dağılmıştır. Ama Kasım 2000`de Rompe ölene kadar özel etkinliklerde biraraya gelmişlerdir.

1994 yılında, Till Lindemann, Richard Kruspe, Oliver Riedel ve Christoph Schneider ile katıldığı ``Berlin Senate Metro`` yarışmasını kazanarak profesyonel olarak dört demo kaydetme hakkı kazanmışlardır. Sonradan Paul Landers ve en son olarak kendisinin katılması ile Rammstein doğmuştur. Aslında başta gruba katılmak istemiyordu ama sonunda kabul etti ve ilk albümleri Herzeleid (Kalp Ağrısı) üstünde çalışmaya başladılar.

BağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Christian Lorenz
Christian Lorenz