--}}

Canım Kardeşim

''Canım Kardeşim'', yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği, 1973 yapımı bir Türk filmidir. Dram türündeki bu sinema filminin başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve dönemin çocuk oyuncusu Kahraman Kıral paylaşmıştır.

Canım Kardeşim, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği, 1973 yapımı bir Türk filmidir. Dram türündeki bu sinema filminin başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve dönemin çocuk oyuncusu Kahraman Kıral paylaşmıştır. Konusu Küçük Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin sadık arkadaşı Halit,birlikte yoksul ama neşeli bir hayat sürdürmektedir. Devamlı bir işleri olmayan ve günlerini daha çok aylaklıkla geçiren bu ikilinin tek amacı Küçük Kahramanın okuması ve hayatını kurtarmasıdır. Parasızlığa rağmen keyifli bir hayat geçiren bu küçük ailenin mutluluğu öğretmenin Kahramanla ilgili bir gerçeği ortaya çıkarmasıyla son bulur. Yapılan sağlık taramalarının ardından kan kanseri olduğu anlaşılan Kahramanın en büyük isteği ise bir televizyondur. Halit ve ağabey bundan sonra tüm güçlerini bir televizyon alabilmek için harcayacaktır. Ödülleri * 5. Adana altın koza film şenliği, 1973 - Erdoğan Engin - En iyi görüntü yönetmeni * 5. Adana altın koza film şenliği, 1973 - Ertem Eğilmez - En iyi yönetmen * 5. Adana altın koza film şenliği, 1973 - Cahit Oben - En iyi müzik * 5. Adana altın koza film şenliği, 1973 - En iyi 2. film

Kaynaklar

Vikipedi

Canım Kardeşim 1973 yapımı film

Küçük Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin sadık arkadaşı Halit,birlikte yoksul ama neşeli bir hayat sürdürmektedir. Devamlı bir işleri olmayan ve günlerini daha çok aylaklıkla geçiren bu ikilinin tek amacı Küçük Kahramanın okuması ve hayatını kurtarmasıdır. Parasızlığa rağmen keyifli bir hayat geçiren bu küçük ailenin mutluluğu öğretmenin Kahramanla ilgili bir gerçeği ortaya çıkarmasıyla son bulur. Yapılan sağlık taramalarının ardından kan kanseri olduğu anlaşılan Kahramanın en büyük isteği ise bir televizyondur. Halit ve ağabey bundan sonra tüm güçlerini bir televizyon alabilmek için harcayacaktır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 28 yaşındaydı. Yolcu
Metin Akpınar Bu filmde 31 (şu anda 79) yaşında Kancı Mehmet
Adile Naşit Bu film çekildiği sırada 42 yaşındaydı. Öğretmen
Tarık Akan Bu film çekildiği sırada 23 yaşındaydı. Murat

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Ertem Eğilmez Bu film çekildiği sırada 43 yaşındaydı. Yönetmen

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Canım Kardeşim
Canım Kardeşim