--}}

Bıçkın

Bıçkın,yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yaptığı,Başrollerini Kemal Sunal ile Nilgün Belgün'ün paylaştığı, 1988 yapımı Türk filmidir.

Bıçkın,yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yaptığı,Başrollerini Kemal Sunal ile Nilgün Belgün'ün paylaştığı, 1988 yapımı Türk filmidir. Konusu Ninesi ile yaşayan Ali (Kemal Sunal) arkadaşı Osman ile hırsızlık yapmaktadır.Ali mahallelerinde oturan Kemal Sunal hayranı Zehra'dan hoşlanmakta ancak karşılık bulamamaktadır.Çünkü zehranın hayalinde ünlü aktör Kemal Sunal ile evlenmek vardır.Zehra'nın kalbini kazanmak isteyen Ali'nin aklına ilginç bir fikir gelir.Tıpatıp benzediği Kemal Sunal'ın adını kullanarak Zehra'yı kandıracaktır.Kendisini Kemal Sunal olarak tanıtan Ali nin planları iyi gitmektedir.Ta ki gerçek aktör Kemal Sunal bunu duyuncaya kadar... Oyuncu Kadrosu *Kemal Sunal-Ali/Kemal Sunal *Nilgün Belgün-Zehra *Necati Bilgiç-Osman *Hüseyin Kutman-Mağaza Sahibi *Ayten Erman-Zehra'nın teyzesi

Dış bağlantılar

*

Bıçkın 1988 yapımı film

Ünlü oyuncu Kemal Sunal’a tıpatıp benzeyen Ali, komşusu Zehra’ya âşıktır. Ancak bir Kemal Sunal hayranı olan Zehra, Ali’nin aşkına karşılık vermez. Ali’nin bütün ısrarına rağmen onu reddeder. Ali, Zehra’yla beraber olabilmek için bir süreliğine Kemal Sunal’ın yerine geçecektir.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 43 yaşındaydı. Ali / Kemal Sunal

Teknik ekip

Ad Soyad Görevi
Memduh Ün Bu film çekildiği sırada 68 yaşındaydı. Yapımcı

Diğer anlamları

bıçkın

Türkçe bıçkın kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. roughneck, hoodlum, rowdy or tough person

bıçkın

külhanbeyi, kabadayı. korkusuz, gözü pek, yürekli, cesur.

bıçkın

Türkçe bıçkın kelimesinin Almanca karşılığı.
rauflustig; Gauner

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Bıçkın
bıçkın