--}}

Alzheimer Derneği Ve Vakfı

Alzheimer Derneği ve "Alzheimer Vakfı", birbirleriyle koordineli çalışan iki Sivil Toplum Kuruluşu`dur.

Alzheimer Derneği ve "Alzheimer Vakfı", birbirleriyle koordineli çalışan iki Sivil Toplum Kuruluşu`dur.Alzheimer Derneği ve Vakfı, İstanbul`da yerleşik olup, ulusal ve uluslararası alanda etkinlik göstermektedir. Vakıf, Alzheimer Derneği tarafından kurulmuş, Alzheimer hastalığıyla mücadele amacını gütmektedir.

Etkinlikleri  • Alzheimer Vakfı`nca kurulan Alzheimer Huzurevi başta olmak üzere, oldukça önemli ve yararlı etkinliklerde bulunan Alzheimer Derneği, çeşitli illerde şubeler açarak, bu şubelerin de katkılarıyla bunama (Demans) çeşitli yayınlar, ücretsiz telefon bilgi hattı, web sitesi, eğitici toplantı ve sempozyum ve seminerler düzenlenmektedir. Ayrıca dernek, Uluslararası Alzheimer Federasyonu (ADI; Alzheimer Disease International) ve Avrupa Alzheimer Federasyonu (AE; Alzheimer Europe) ile organik bağ içinde çalışmalar yapmakta olup, tüm etkinliklerini kitap, broşür ve dergiler gibi çeşitli yayınlarla desteklemektir.
  • 28 Eylül - 1 Ekim 2005 tarihlerinde 21. Uluslararası Alzheimer Kongresi`nin İstanbul`da düzenlenmesine evsahipliği de yapan kurum; kamu yararına dernek olma çabasını sürdürmektedir.
  • Hastalığın ve travmaları hakkında toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla bir çok etkinlik [1] düzenlenmektedir.
  • ``Alzheimer Haber`` ve ``Pozitif Bakış`` adlı süreli yayınlarıyla, sportif ve kültürel etkinlikleriyle, medyadan yararlanma çabalarıyla onbinlerce kişiye ulaşarak bilgilendiren Alzheimer Derneği ve Vakfı, 10 - 15`er kişiden oluşan gönüllü sosyal komite üyeleriyle de ülke çapında aktiviteler düzenlemekte, ``Yunanistan Alzheimer Derneğinden destek görmektedir.


Linkler

İç bağlantılar

tıp-taslak vakıf-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Alzheimer Derneği Ve Vakfı
Alzheimer Derneği ve Vakfı