--}}

Şaşkın Damat

''Şaşkın Damat'', yönetmenliğini Zeki Ökten'in üstlendiği, 1975 yapımı bir Türk filmidir. Güldürü türündeki bu sinema filminin başrollerini Kemal Sunal ve Meral Zeren paylaşmıştır.

Şaşkın Damat, yönetmenliğini Zeki Ökten'in üstlendiği, 1975 yapımı bir Türk filmidir. Güldürü türündeki bu sinema filminin başrollerini Kemal Sunal ve Meral Zeren paylaşmıştır. Konusu Apti adlı saf bir bahçivan zengin bir adamın evinde çalışmaktadır. Ev sahibinin yeğeni Serpil ise amcasının parası için onu ziyaret etmekte ve kendini namuslu bir ev kızı olarak göstermektedir. Aslında annesi ve onun ailesiyle birlikte uçarı bir hayat sürmektedirler. Tek istedikleri amcalarının parasını yemektir. Fakat birgün gerçekleri farkeden amca bey Serpil’in bahçivan Apti’yle evlenmesini aksi takdirde onu ve aileyi bütün mirasından yoksun bırakacağını söyler. Bu durumda başka çaresi kalmayan Serpil ona uzaktan uzağa hayranlık duyan Apti’yle evlenmek zorunda kalır. Tatil için gittikleri Uludağ’da zengin bir işadamı olarak kendini tanıtan bir gence aşık olan Serpil, Apti’yi uzaklaştırmak için herşeyi yapmaktadır. Oyuncu Kadrosu * Kemal Sunal - Apti * Meral Zeren - Serpil * Bülent Kayabaş - Kadir * Ali Şen - Süleyman Bey * Ayfer Feray - Serpil'in Annesi * Adile Naşit - Öğretmen * Elif Pektaş - Nermin * Turgut Boralı - Dayı * Kahraman Kıral - Apti'nin Arkadaşı * İhsan Yüce - Boynuzlu Kazım * Muharrem Gürses - Müdür Ahmet * Sabahat İzgü - Teyze

Dış bağlantılar

* * 1975 filmleri

Kaynaklar

Vikipedi

Şaşkın Damat 1975 yapımı film

Apti adlı saf bir bahçivan zengin bir adamın evinde çalışmaktadır. Ev sahibinin yeğeni Serpil ise amcasının parası için onu ziyaret etmekte ve kendini namuslu bir ev kızı olarak göstermektedir. Aslında annesi ve onun ailesiyle birlikte uçarı bir hayat sürmektedirler. Tek istedikleri amcalarının parasını yemektir. Fakat birgün gerçekleri farkeden amca bey Serpil’in bahçivan Apti’yle evlenmesini aksi takdirde onu ve aileyi bütün mirasından yoksun bırakacağını söyler. Bu durumda başka çaresi kalmayan Serpil ona uzaktan uzağa hayranlık duyan Apti’yle evlenmek zorunda kalır... Tatil için gittikleri Uludağ’da zengin bir işadamı olarak kendini tanıtan bir gence aşık olan Serpil, Apti’yi uzaklaştırmak için herşeyi yapmaktadır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 30 yaşındaydı. Apti
Adile Naşit Bu film çekildiği sırada 44 yaşındaydı. Ögretmen

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Şaşkın Damat
Şaşkın Damat